„Poeta to też człowiek…"

Ten program to nastrojowa opowieść wyrosła z życiowych zdarzeń. Sytuacje opowiadane piosenkami przeplatane są zabawnymi komentarzami i anegdotami. Magia poezji komponuje się z muzycznymi interpretacjami autorskich tekstów i melodii. Któż choć raz nie zadał sobie egzystencjalnego pytania „A gdzie jest miejsce na miłość”(?) szczególnie wtedy, kiedy trafiamy do „Sklepu tandetnych zdarzeń”. Tytuły tych piosenek nazywają to co przyniósł „człowieczy los” chociaż sam autor  ironicznie przyznaje, że on i jego życie to „Talent mały”. Na szczęście wokół raczej „Normalnie” bo i „Czajnik” się pojawił i „Król na grzędzie” a „Maniery atlety” przypominają, że „Poeta to też człowiek …”.

Autor tekstów i muzyki, ma za sobą przeszłość kabaretową - lata 70 i 80 (kabaret „ZA”) - stąd nuta humoru. Potem „przyszła” poezja śpiewana. Za nami koncerty na dużych salach (np. w Radio Kraków) jak i małych klubach! Wydał trzy płyty w tym „live”. Repertuar to ponad trzy godziny oryginalnej, autorskiej muzyki i tekstów.  Grał w Krakowie, Gdańsku, Legnicy, Poznaniu, Warszawie, Nowym Sączu i w małej uroczej Piwnicznej.

JACEK MAZANEC - w zależności od zapotrzebowania występuje sam (gitara), w duecie z pianistą  (fortepian lub elektroniczny instrument klawiszowy) lub jako trio (Jacek plus fortepian i bas). Podczas występów korzysta z własnych mikrofonów, odsłuchów i sprzętu grającego –       w małych pomieszczeniach spełnia to rolę normalnego nagłośnienia.

Aby uzyskać informację o dostępnych terminach oraz o stawkach za koncert bardzo prosimy o kontakt.

Można mnie posłuchać tutaj:

  1. oficjalny teledysk do piosenki „A gdzie jest miejsce na miłość”; 

  2. Wiadomo… poeta” (nagranie z koncertu); 

  3. Normalnie” (nagranie z koncertu); 

  4. Na starej fotografii” (oficjalne nagranie koncertowe).

Zdjęcie: Alicja Gancarz